Nieuwsbericht WPD

Open Universiteit helpt scholieren met verkeerd vakkenpakket

26 november 2009
Scholieren met een verkeerd vakkenpakket, waarin bijvoorbeeld het goede wiskundevak ontbreekt, kunnen alsnog de studie van hun keuze aan een Nederlandse hogeschool of universiteit volgen, door bij de Open Universiteit Nederland een Voorbereidingscursus te volgen en aansluitend een Voortentamen te doen.

In 2009 heeft de Open Universiteit, als pilot, Voorbereidingscursussen in Biologie, Natuurkunde, Scheikunde en Wiskunde aangeboden, ter voorbereiding op de Voortentamens. Het slagingspercentage van de deelnemers aan de Voorbereidingscursussen lag rond de 80%. Van degenen die geen Voorbereidingscursus hebben gevolgd, slaagde slechts de helft voor het Voortentamen. Reden om de Voorbereidingscursussen nu definitief op te nemen in het onderwijsaanbod.

Voorbereidingscursussen zijn er in voorjaar, zomer en najaar, in de OU-studiecentra in Nederland. Leerlingen kunnen een vak volgen tijdens de middelbare school, of in een zomercursus. Als zij Voortentamens in meerdere vakken moeten afleggen, dan kunnen zij de Voorbereidingscursussen beter in een jaarprogramma na de middelbare school volgen.

De Voortentamens worden gehouden onder toezicht van de CCVX, Centrale Commissies Voortentamens, voor de vier genoemde vakken. In de commissies zitten vertegenwoordigers van de onderwijsinstellingen, die toezien op het niveau en de kwaliteit van de Voortentamens. De uitvoering van het afnemen van de Voortentamens is uitbesteed aan de Open Universiteit.
Geplaatst door Evert van de Vrie
Doelgroepen: algemene interesse, leerlingen, docenten, studenten, didactici, academici
Meer info >> http://www.ou.nl/voorbereidingscursussen



Laatste 10 nieuwsberichten
Workshop Quantum Topology  10 september
Aansluiting HBO-WO:TELMME Workshopdag  27 juli
Rapporten onderzoeksvisitaties wiskunde verschenen  12 juli
Nederlands team wint vijf medailles bij Internationale Wiskunde Olympiade 2010 in Kazachstan  12 juli
NLT-modules gecertificeerd  24 juni
Kampen Vierkant voor Wiskunde: er is nog plaats!  23 juni
'Waarom wiskundeonderwijs?' symposium  10 juni
Computeralgebra met Maxima  20 mei
Symposium 'Cloud your Identity, Distribute your Life'  27 april
Nederlands Mathematisch Congres 2010  22 april